پاسیو یا حیاط خلوت بخشی از فضای پشت یک ساختمان است، که به بهبود روشنایی آپارتمان کمک شایانی میکند معمولا پاسیو با داشتن نور کافی مناسب برای پرورش گل وگیاه مورد استفاده قرار میگیرد.که همین امر باعث دردسرهایی برای ساکنان ساختمان فراهم کرده است . پرندگان به لحاظ برخورداری از قدرت پرواز مالک بیشترین محیط در اسمانند به طوری که برخی از پرندگان به صورت مهاجر هستند انسانها همواره با تخریب وساخت وساز محل زندگی پرندگان را مورد تهدید قرار داه اند.بیش از ۱۷۸ گونه از پرندگان در تهران زندگی میکنند .کبوتر یا کفتر چاهی نوع دیگر از این پرندگان میباشد که دارای پرهای خاکستری که روی بال انها دوخط تیره وجود دارد، که نسبت به کبوتر اهلی از سرعت بالاتری در پرواز برخوردار است .در شهرها آشیانه این نوع پرندگان اغلب زیر شیروانی یا شکاف بین ساختمانها میباشد که همین امر سبب گشته که فضولات انها باعث دردسر در محل زندگی انسانها شود.یکی از محل هایی که بیشتراین پرندگان در انجا تجمع میکنند قسمت نورگیر یا پاسیو ساختمان میباشد برای جلوگیری از ورود این پرندگان چند راهکار وجود دارد که در ادامه به آن میپردازیم:

نصب توری پاسیوو بستن حیاط خلوت

۱- نصب توری مرغی پاسیو

یکی از راهکارهای جلوگیری از ورود پرندگان استفاده از توری مرغی است.در ساختمان هایی که دارای ارتفاع کم باشد گزینه مناسبی برای نصب میباشد توری مرغی در اندازه وچشمه های متفاوت تولید میشود ،این مدل توری در مقابل شرایط جوی از ماندگاری کوتاه تری برخوردار است.

۲-نصب توری فرنگی پاسیو

توری فرنگی یکی از گزینه های مناسب برای نصب توری پاسیو میباشد این مدل توری با چشمه های شش ضلعی شباهت بسیاری به توری مرغی دارد با این تفاوت که دارای ضخامت ، کیفیت ودوام بیشتری نسبت به نوع مشابه خود توری مرغی دارد این مدل توری در دو نوع گالوانیزم گرم وسرد در اندازهای مختلف اماده سفارش میباشد.

۳-نصب توری پاسیو فنس

این مدل توری در سایزها وچشمه های مختلف تولید میشود توری فنس دارای وزن سنگین نسبت به توری فرنگی میباشدو اغلب برای باغها وجلوگیری از ریزش سنگها از کوه استفاده میگردد ولی در چنین مواقعی میتوان از چشمه های کوچکتر برای نصب در پاسیو استفاده نمود که هزینه ان بیشتر نسبت به نمونه های مشابه میباشد

۴-نصب توری پاسیو سرندی

نصب این مدل توری در پاسیو از زیبایی قابل توجه ای در اجرا برخوردار است با توجه به قیمت بالای توری سرندی امکان نصب در هر مکانی مورد تایید قرار نمیگیرد از ویژگیهای منحصر به فرد این توریامکان بافت تاعرض ۴ متر میباشد که باعث میشود نصب توری به صورت یکنواخت انجام شود.

نصب توری پاسیو وبستن حیاط خلوت

روشهای نصب توری پاسیو

نصب توری پاسیو لازمه دقت، مهارت،سلیقه وسابقه در اجرا میباشد. شرکت آریا حصار با نوین ترین روشهای نصب توری پاسیو وحیاط خلوت در خدمت شماست.

نصب توری به وسیله طناب(راپل)

یکی از روشهای نصب توری پاسیو بدون داربست استفاده از طناب (راپل)میباشد که هزینه کمتری نسبت به روشهای دیگر دارد در این مرحله توریهای مورد نظر با عرض معین کنار هم قرار داده وبه وسیله سیم مفتول کاملا به یکدیگر متصل میگردد. سپس ابتدای توری را از بالا به محل مورد نظر فیکس و توری آهسته به پایین هدایت میشود . سپس افراد مورد نظر که دارای مهارت وسابقه کار در ارتفاع هستند طرفین توری را کشیده وبه دیوارهای مجاور با پیچ و رول پلاک محکم میکنند به طوری که بر اثر بادهای شدید وبرخورد پرندگان توری دچار مشکل نشود.

نصب توری با بکسل

در این مرحله توری مورد نظر جهت نصب را کنار یکدیگر قرار داده وبه وسیله سیم مفتول به هم متصل می شود.سیم های بکسلی را که از قبل تهیه کردیم را نسبت به ارتفاع محل اجرا از داخل توری در چندین ردیف موازی عبور داده و بالای توری را به قسمتی که از قبل تعبیه شده متصل میکنیم سپس توری را به پایین رها میشود .سیم های بکسل توسط مهارکش کشیده شده و پس از اطمینان از محکم بودن بکسلها در صورت نیاز از طرفین پیچ ورولپلاک میشود تفاوت این روش با روشهای دیگر استحکام وطول عمر بالا در اجرا میباشد.