Shopping Cart

فروش آهن آلات

جهت سفارش آهن آلات با شماره:۰۹۱۲۲۰۷۴۶۳۶با اقای عرفانیان تماس بیگیرید و مشاوره رایگان درباره آهن الات مشاوره رایگان بگیرید

میلگرد آج دار

میلگرد، فولادی با سطح مقطع دایره میباشد که بیشتر از جنس فولاد میباشد. بیشترین کاربرد میلگرددر صنعت ساختمان سازی و در بخش بتن ریزی میباشد. هدف از بکارگیری میلگرد، تقویت مقاومت (کششی) بتن میباشد. نام دیگر میلگرد، آرماتور فولادی میباشد.
میلگردها در اندازه (قطر) متفاوت ساخته میشوند و از لحاظ ساختمان داخلی (آنالیز میلگرد)، وابسته به محل بکارگیری و یا کشوری که قرار است بکار گرفته شود متفاوت است.
بعنوان مثال، میلگردی که در ژاپن مورد استفاده قرار میگیرد با میلگردی که در ایران یا اروپا مورد استفاده قرار میگیرد، بسیار متفاوت است، زیرا در ژاپن به میلگردی نیاز است که بتواند در مقابل زلزله مقاوم باشد. بر اساس این تفاوت در شرایط اقلیمی، در هر کشوری، استانداردهای متفاوتی بوجود آمده که تولیدکنندگان آن کشور، موظف به اجرای آن قوانین میباشند.
اولین کارخانه تولید میلگرد در ایران، کارخانه ذوب آهن اصفهان بود. استاندارد اولیه بکارگرفته در این کارخانه، تابع قوانین استاندارد روسیه بود. در طی سالیان اخیر، استاندارهای ایران وابسته به نیاز جامعه و جهت تامین امنیت بالاتر تغییر کرد و بدنبال آن، نامگذاری محصولات این کارخانجات نیز تغییر کرد. برای مثال، در گذشته، میلگردهای تولید شده، بر اساس استاندارد آن زمان، با نام های میلگرد A1 و میلگرد A2 و همچنین میلگرد A3 نامگذاری میشد. و هنوز هم چنین نامگذاری هایی در جامعه شایع میباشد. در حال حاضر، بجای میلگرد A2 ، از نام مستعار”آج 340″ و بجای میلگرد A3، از نام مستعار “آج 400” استفاده میشود. و قطر میلگردها از 8 الی 40 میلی متر میباشد که دارای طول های 12 متری میباشند.

 میلگرد ساده

میلگرد های ساده یک شاخ و آنالیز بسیار مهم در تشخیص و واحد اندازه گیری دارند که به آن قطر اسمی می نامند. این قطر در واقع قطر به صورت دایره ای است که در عرض میلگرد قرار دارد و با آن قطر در واقع قطر میلگرد را مشخص میکنند. اکثر میلگردهای ساده برگ شناسنامه دارند که در این برگ شناسایی تمامی آنالیز قطر میلگرد ساده درج شده است. موارد مصرفی این نوع میلگرد ها بیشتر در صنعت مورد است. کارخانه های میلگرد کاشان و یزد میلگرد ساده با کیفیت های بالا تولید می کنند و این کارخانه ها از کارخانه های معروف در زمینه تولید میلگرد ساده هستند.

تیر ورق

تیر ورق معمولا در ساختمان‌های اسکلت فلزی و اغلب در پل‌ها با دهانه‌های کوچک تا متوسط پل استفاده می‌شوند.
توسعه کارگاه های بسیار اتوماتیک در سال های اخیر هزینه های ساخت تیر ورق را بسیار قابل توجه کاهش داده است؛ گردر‌های باکس یا تیر ورق‌های باکسی و خرپاها هنوز باید به صورت دستی ساخته شوند، و در نتیجه هزینه های بالای ساخت دارند. استفاده بهینه از مواد، در مقایسه با بخش های نورد، چون تیر ورق از صفحات فولادی ساخته می‌شوند و طراح آزادی بیشتری برای تغییر مقاطع برای مطابقت با تغییر در نیروهای اعمای دارد. بدین ترتیب، در سال های اخیر، تیر ورق‌های عمیق به طور فزاینده ای طراحی شده اند. تیر ورق‌ها از لحاظ زیبایی نسبت به خرپاها لذت بخش تر اند و از حمل و نقل آسان تر و نصب ساده‌ترین نسبت به تیر باکسی دارند.

تیر آهن

در این مقاله سعی داریم برای شما در مورد تیرآهن هاش صحبت کنیم اینکه تیراهن هاش چه میباشد و در چه قسمت هایی از صنعت و یا فعالیت های عمرانی و ساختمان سازی کاربرد دارد در مورد ویژگی های خاص و کیفیت تیرآهن های هاش با شما صحبت خواهیم کرد با ما همراه باشید تا اطلاعات مفید درمورد تیرآهن هاش در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.
تیرآهن هاش در واقع یکی از مصالح مهم ساختمانی می باشد که معمولاً در قسمت اسکلت های فلزی ساختمان سازی استفاده می شود و نقش بسیار مهمی هم در ساختمان سازی ایفا می‌کند زیرا اسکلت اصلی ساختمان ها را این تیرآهن های هاش تشکیل می‌دهند، و البته که این نوع تیرآهن در فعالیت های عمرانی نیز نقش پر رنگی ایفا میکند .
تیرآهن هاش در واقع یکی از مهمترین المان هایی می باشد که در ساختمان سازی مورد اهمیت می‌باشد و در واقع وظیفه اصلی را در بین سازه ها در ساختمان سازی ایفا می‌کند چرا که تمام حرکاتی که یک ساختمان در مقابله رانش زمین و یا حرکات زمین عمل می‌کند و در مقابل این حرکات مقاومت می‌کنند تا ساختمان از بین نروند در واقع بر اساس همین تیرآهن هاش می باشد که بسیاری از تیرآهن هایی که در ساختمان ها برای مقاومت در برابر زلزله قرار داده میشود براساس همین تیرآهن هاش میباشد این تیر آهن ها نقش بسیار مهمی را در ساختمان سازی ایفا می‌کند این تیرآهن هاش بر اساس استانداردهای مهندسی های عمران در واقعی یک سازه با ارتفاع بسیار زیاد می باشد که برای نگه داریم در این وزن ساختمان ساخته شده است تیرآهن های حاج در پروژه های صنعتی نیز بسیار کاربرد دارد و یکی از سازه های پر استفاده در صنعت و فعالیتهای عمرانی به حساب می آید.به طور کلی می‌توان گفت حتی راهنما انواع و شکل های مختلفی دارند که تیراهن هاش او نیز یکی از انواع تیرآهن ها می‌باشد که در صنعت مورد استفاده قرار میگیرد.

به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x