در هنگام خرید سیم خاردار باید به کیفیت آن توجه کنید. با توجه به این که هدف از استفاده از سیم خاردارها محافظت و برقراری ایمنی می باشد و در محیط های باز  مورد استفاده قرار می گیرد باید از کیفیت بالایی برخوردار باشد تا بتواند در هر نوع شرایط آب و هوایی  مقاوم باشد به همین دلیل بهتر است که این محصول را از فروشگاه های معتبر خریداری کنید.
همچنین سیم خاردارها دارای استانداردهای خاصی هستند که همواره باید به آن توجه نمایید و در صورتی که این استانداردها رعایت نشود این امکان وجود دارد که مقاومت این سیم ها کاهش پیدا کرده و نتواند به خوبی وظایف خود را انجام دهد به همین دلیل در هنگام خرید این محصول بهتر است که از یک متخصص کمک بگیرید.

خرید سیم خاردار

سیم خاردار

سیم های خاردار از دو رشته سیم گالوانیزه گرم تشکیل شده و از مقاومت بسیار بالایی برخوردار است. این سیم ها برای محافظت از مکان هایی مانند مراکز نظامی، زمین های کشاورزی، باغات و ... مورد استفاده قرار می گیرد.

سیم های خاردار دارای انواع مختلفی هستند که به شرح زیر می باشند:

سیم خاردار حلقوی

سیم خاردارهای حلقوی کاربردهای بیشتری داشته و کاربردهای وسیع تری دارند. این سیم ها از مقاومت بسیار بالاتری برخوردار بوده و هزینه آن در مقایسه با سایر سیم ها گران تر می باشد. سیم خاردارهای حلقوی در انواع مختلف سیم های خاردار حلقوی سوزنی و تبری موجود است.

سیم خاردار حلقوی سوزنی

سیم خاردارهای سوزنی و یا همان سیم های خاردار خطی قیمت ارزان تری داشته و برای حفاظت از مکان هایی مانند مراکز نظامی، باغات، کارخانه ها و ... از این محصول استفاده می کنند. این سیم ها از متداول ترین نوع سیم خاردارها بوده و از دو رشته سیم به هم تنیده شده به همراه خارهای موجود بر روی آن ها تشکیل شده است.

سیم خاردار حلقوی تبری

سیم خاردارهای حلقوی تبری بهترین نوع سیم خاردارها بوده که کاربردهای وسیعی دارند. از این سیم ها می توان در مراکز نظامی، پادگان ها، باغات، کارخانه ها، منازل مسکونی، ساختمان های نیمه کاره استفاده کرد.

مواردی که باید در خرید سیم خاردار به آن توجه داشته باشیم

قیمت سیم خاردار

سیم خاردارها در انواع مختلف و کیفیت های گوناگون موجود بوده که هر کدام دارای قیمت های مخصوص به خود هستند. از جمله دیگر عواملی که بر روی هزینه سیم خاردار تاثیرگذار است می توان به ضخامت سیم ها، ابعاد آن، متریال های به کار رفته در این سیم ها و ... اشاره کرد.

مزیت سیم خاردار

سیم خاردارها انعطاف بالایی داشته و می توان آن را در تمامی مکان ها نصب کرد.
این سیم ها از استحکام بسیار بالایی برخوردار بوده و می تواند از آن برای محافظت استفاده کرد.
نصب این سیم ها بسیار راحت و سریع می باشد.
بر روی این سیم ها یک لایه روکش وجود دارد که باعث می شود که در برابر هر گونه شرایط جوی مقاوم باشد.
این سیم ها نیاز به نگهداری پایینی دارد.
هزینه سیم خادار ها در مقایسه با قابلیت هایی که دارند، مناسب می باشد.
همچنین این سیم ها محافظ خوبی در برابر ورود ناخواسته می باشند.

کاربردهای سیم خاردار

سیم خاردارها کاربردهای زیادی دارد. به طور کلی می توان کفت که از سیم خاردارها در هر مکانی که به محافظت نیاز دارد مورد استفاده قرار می گیرد که از جمله این مواد عبارت است از:
مراکز نظامی و پادگان ها
کارخانجات
ساختمان های نیمه کاره
زمین های کشاورزی و باغات