سیم خاردار فرنگی نام واژه ای که در گذشته بروی سیم خاردارهایی که از اروپا ودر جریان جنگ جهانی به ایران می امده گفته میشود ، سیم خاردار فرنگی نوعی سیم فلزی بهم پیچیده ودارای نوکهای تیز است که به طور گسترده جهت محافظت از ساختمانهای با امنیت بالا، مانند زندان ها و مراکز نظامی مورد استفاده قرار میگیرد. ایجاد سیم خاردار یک فرآیند جذاب است و تولید کنندگان نرده می توانند با استفاده از دستگاه سیم خاردار آن را به راحتی ایجاد کنند . در زیر توضیح مختصری در مورد چگونگی ساخته شدن این حصار با امنیت بالا برای شما آورده شده است.
سیم خاردار فرنگی نوعی سیم فلزی است که به نوعی میتوان یک نوع نرده یا محافظ ارزان قیمت دورتادور خانه ، باغ یا ویلا شما باشد. سیم با داشتن نوک فلزی تیز مشخص می شود که به عنوان میلگرد نیز شناخته می شوند. سیم خاردار به طور عمده دارای دو رشته فولادی است که با روی روکش شده است. این رشته ها به هم پیچیده شده اند و در بین فضا ها، میله ها میتوان سیم خاردار فرنگی را به آنها اضافه کرد که عبور افراد یا هر گونه موجود بر روی سطح آن بسیار سخت می کند. از این سیم خاردار می توان آن را روی زمین گذاشت و یا بالای نرده ها به عنوان سدی موثر قرار داد.
اولین قدم در ساخت سیم خاردار فرنگی، ساخت شمش های فلزی و شمش هایی است که قطعات لازم برای نگه داشتن سیم شما در کنار هم هستند. در ابتدا برای ساخت سیم خاردار شمش ها گرم می شوند و از طریق رول های شیاری، فشار می یابند که سطوح را در اندازه دلخواه تشکیل می دهند. این سطوح سپس گرم می شوند و از طریق غلطک ها برای ایجاد میله های سیم جابجا می شوند. از آنجایی که سیم در ابتدا بسیار سفت می شود ، باید فرایندی را به نام آنیل شدن یا بازپخت طی کند. آنیل شدن با گرم کردن سیم در نمک مذاب، سرب یا کوره نیتروژن انجام می شود و این باعث می شود سیم از پایداری بیشتری برخوردار شود.
این سیم سپس گالوانیزه شده، که آن را آماده می کند تا از طریق یک دستگاه سیم خاردار پیچ خورده شود تا آن را به ماده حصار امنیتی مورد نظر تبدیل کند. دو سیم به طور هم زمان در دستگاه تغذیه می شوند، که آنها را به هم متصل می کند تا در یک کابل قرار بگیرند. سپس یک سیم جداگانه از طرف آن وارد شده و دستگاه آن را به دور کابل پیچ می کند و آن را با زاویه برش می خورد تا میله ها را تشکیل دهد.
نیاز به سیم خاردار به طور عمده در قرن هفتم عملی شد چون قبل از آن برای محافظت از مکان های امنیتی خود از سنگ و ریل چوبی استفاده میکردند. دلیل این امراین بود که استفاده از سنگ و ریل برای مردم گران بود و به مرور زمان نیز نابود میشدند. کاربرد اصلی سیم خاردار در بزرگراه ها، زندان ها، حریم مزارع حریم خصوصی و لبه های مزارع وچمن زار است. یک عبارت رایج که برای اشاره به سیم خاردار استفاده می شود، معروف به طناب شیطان بود.

سیم خاردار فرنگی چیست؟

تاریخچه مختصری از نحوه پیدایش سیم خاردار فرنگی

قبل از سال 1863 ، بسیاری از افراد از سیمهایی برای شمشیربازی خود ایجاد می کردند که می توانست سیم خاردار محسوب شود. اما مردم عادی هرگز به این نوع سیم ها دست نیافتند. سال 1863 که مایکل کلی در هنگام عبور از مکانی با حصارهایی روبرو شد که نقاطی داشت که به سیمهای پیچ خورده وصل شده بودند. این سیم های پیچ خورده بهم سیم خاردار فرنگی بود با این حال، با توجه به این واقعیت که مایکل کلی آن را به خوبی تبلیغ نکرد، شخص دیگری این ایده را ادعا کرد.
اکنون تقریباً همه مردم از سیم خاردار به روشی یا شکل دیگری استفاده می کنند. این امر نیاز به شمشیربازی و جنگ با دیگران را برای گرفتن زمین برای چرای دام یا زندگی را از بین برد ، به این معنی که گوسفندان می توانند به صورت آزاد بچرند و آنها همچنین می توانند آزادانه در یک منطقه خاص بچرخند. کشاورزی می تواند به شیوه ای به مراتب بهتر انجام شود و افراد بیشتری نیز در آن منطقه زندگی کنند. ایده اصلی در مورد استفاده از سیم خاردار این بود که نرده های چوبی گران قیمت بوده و به مروز زمان از بین میرفتند. با استفاده از سیم خاردار می توان تمام کارها را به روشی بسیار بهتر انجام داد.

انواع سیم خاردار فرنگی

سیم خاردار عمدتاً با استفاده از دستگاه پیچش سیم و فولادی با محتوای کربن کم ساخته می شود. سیم خاردار دارای سه نوع پیچش معمول است. اینها هستند:

سیم خاردار فرنگی چیست؟

سیم خاردار تک پیچ

از سیم خاردار تک پیچ چون دارای لبه های تیزی هستند عمدتا در نرده های امنیتی استفاده می شود. جنس سیم مورد استفاده برای این نوع میتواند از سیم فولادی گالوانیزه، سیم استیل ضد زنگ، سیم استیل کم کربن و سیم آهنی با روکش PVC در رنگ های مختلف باشد. این نوع سیم خاردار در اندازه های زیادی وجود دارد، اما فاصله تقریبی بین میله های این نوع 1.96 اینچ تا 5.9 اینچ است. فاصله میلگردها از یکدیگر 3 تا 6 اینچ است. این سیم خاردار بیشتر در زندانها، ساختمانهای دولتی، میادین نظامی، بازداشتگاهها، حصارکشی کلبه ها و تأسیسات امنیتی ملی استفاده می شود.

سیم خاردار دو سیم پیچ خاردار

در این نوع سیم خاردار، سیم دارای نقاط کوچکی است که با پیچاندن سیم در اطراف خود در فواصل منظم ایجاد می شود. الگوهای پیچش های مختلفی وجود دارد که توسط تولید کنندگان مختلف در این نوع استفاده می شود. غالباً از یک پوشش گالوانیزه استفاده می شود. نام دیگری که برای اشاره به این نوع سیم خاردار به کار می رود سیم خاردار معکوس است . این نوع سیم خاردار از فلز گالوانیزه گرم آغشته ساخته شده است. سیم پیچ دوتایی نیز کاربردهای زیادی دارد. بیشتر برای حفاظت از جنگل ، دامداری ، صنایع ، بزرگراه ها و کشاورزی استفاده می شود.
نکته عالی در مورد این نوع سیم این است که از گیاهان، حیوانات و یا خاصیتی که در آن محصور می شود محافظت می کند. چطور؟ با بستن این سیم خاردار به درختان اطراف مرتع خود میتواند از افتادن درختان بلندتر جلوگیری کند ، امنیت بسیار خوبی را برای مرتع شما به عمل میآورد ، همچنین مراتع شما را از حیوانات مخرب محافظت می کند. از این طریق می توان اموال خود را در امان نگه داشت. لازم به ذکر است که میله های این سیم بسیار تیز هستند و می توانند صدمات جدی ایجاد کنند. در هنگام نصب نرده های سیم خاردار باید حتماً مراقب باشید تا از آسیب رسیدن به دستان شما جلوگیری شود. در حالت ایده آل استفاده از دستکش در هنگام بکارگیری آنها می توصیه شود.

سیم خاردار سنتی

از فولاد گالوانیزه می توان برای ساخت سیم خاردار سنتی استفاده کرد. این سیم ها می توانند از روکش PVC ، روکش روی یا حتی از آهن ساخته شوند. سیم ها به منظور اطمینان از حداقل خوردگی ، گالوانیزه شده اند. از این نوع سیم خاردارها عمدتا برای نرده های زمین های کشاورزی ، قفس حیوانات ، امنیت خانه ها و امنیت تجاری استفاده می شود.
یک واقعیت مهمی که باید در مورد این نوع سیم بدانید این است که در هنگام نصب نیازی به کشش ندارد. در کنار آن، میلگردها بین سیمها ثابت شده اند. معمولاً دارای روکش روی است.

سیم خاردار گالوانیزه

این نوع سیم خاردار با سیم کششی زیاد درست می شود و برای اهداف امنیتی بسیار مناسب است. نوارهای آن بسیار تیز و از نظر ظاهری بسیار شبیه تیغ های تیز هستند. نوارهای باریک و لبه تیغ باعث می شود که هر متجاوز از این شکل از سیم خاردار بالا نرود. سیم و نوار هر دو گالوانیزه شده اند تا دچار خوردگی نشوند.در حال حاضر از این نوع سیم خاردارها در بسیاری از کشورها برای مکان های امنیتی، ساختمانهای دولتی ، بازداشتگاهها و امکانات نظامی استفاده می شود.

سیم خاردار با روکش PVC

از این سیم خاردار متنوع عمدتا برای نرده های امنیتی استفاده می شود. این سیم با نوعی ماده وینیل پوشیده شده است. این امر نه تنها احتمال زنگ زدگی روی سیم را کاهش می دهد بلکه تأثیر زیادی در استحکام آن دارد. در هنگام کار ، به دلیل اینکه پوشیده از وینیل است ، سایش بین لایه ها بطور عمده کاهش می یابد.

سیم خاردار فرنگی چیست؟

سیم خاردار کنسرتینا

سیم خاردار کنسرتینا یک سیم خطی یک رشته ای است که برآمدگی های زیادی روی سطح آن وجود دارد. این برآمدگی ها باعث نمی شوند تا میله ها به سمت پایین بیفتند، بنابراین، از این نوع سیم خاردار در نرده بند زنجیره ای جهت اهداف امنیتی شدید استفاده می شود . سیم خاردار با لبه های تیز خاصیت مقاوم در برابر زنگ زدگی ، استحکام و پایداری زیادی دارند. از این سیم خاردار عمدتاً برای نرده های فرودگاه ها، نرده های مزرعه ها، نرده زندان ها، نرده های کارخانه ها ، نرده بندی محل اقامت و حصاربندی بزرگراه استفاده می شود. این سیم معمولاً از استیل ضدزنگ با قطر تقریبا 3 میلی متر ساخته می شود.
استحکام کششی این سیم N / m ^ 2 است. گزینه های رنگی زیادی برای خرید وجود دارد. این یک سیم تیغ است که عمدتا به دلیل زیبایی از آن استفاده می شود. و دارای عملکرد عالی دارد و همچنین بسیار مقرون به صرفه شناخته می شود. به راحتی قابل نصب است و از مقاومت کششی بالایی برخوردار است. این سیم با انعطاف پذیری عالی، دارای یک پوشش روی یکنواخت است دچارخوردگی نمیشود.

سیم تیغ جوش داده شده

این سیم خاردار تیغ از تیغه های مستقیم ساخته شده است که با هم جوش داده می شوند. این یک سیم بسیار خاردار امنیتی است و از لحاظ ظاهری بسیار قابل مشاهده است. از جنس استیل ضد زنگ باکیفیت ساخته شده است و همچنین در آن از فولاد کربن و سیم بکار رفته است. ضخامت سیم هسته 2.5 میلی متر و ضخامت ورق تقریباً 0.5 میلی متر است. از این سیم خاردار عمدتاً به عنوان حصار محافظ استفاده می شود و همچنین برای اهداف نظامی نیز مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع سیم خاردار می تواند محافظت بسیار خوبی را برای کار مورد نظر شما تضمین کند.
سیم خاردار برای اهداف امنیتی بسیار عالی است و از زمان اختراع در سال 1873 ، بیشتر مردم از آن برای اهداف امنیتی استفاده کرده اند. با توجه به اینکه دارای لبه های فلزی تیز است ، در صورتی که خاصیت مذکور توسط سیم خاردار محافظت شود ، وارد شدن به یک ملک بسیار سخت است. در کنار آن، سیم خاردار نیز در انواع و اندازه های بسیاری عرضه می شود. بسته به شخصی که سیم خریداری می کند و مشخصات آن را دارد ، می تواند هرکدام را که احساس می کند مناسب ترین نیاز خود باشد، انتخاب کند و خریداری کند.

دستگاه سیم خاردار

دستگاه یک سیم خاردار یک یا دوتایی را تولید می کند که با روی آبکاری شده است. دستگاه دارای یک طراحی افقی است که عمدتا از دو قسمت تشکیل شده است که هر دو از مرکز به هم متصل می شوند. کار با آن تقریبا بی خطر است و میتواند محصولات با کیفیتی را بسازد. . این دستگاه دارای موتور 3 کیلو وات با توان 70 کیلوگرم در ساعت است. وزن آن تقریباً 1500 کیلوگرم است و در صورت نیاز می تواند تا 4 پیچش در سیم ها ایجاد کند. قطر سیم تقریباً باید 1.8 تا 2.2 میلی متر باشد و سرعت چرخش شافت برای ساخت این سیم در حدود 432 چرخش در دقیقه است.